Zbiórka funduszy na rehabilitację Arianki, możesz pomóc i Ty! Każda złotówka ma ogromne znaczenie

niedziela, 31 marca 2019

22. Szkolenie z zakresu ciętej riposty, błyskotliwej i czarująco wrednej mecenas Joanny Chyłki. Tom pierwszy i drugi serii o prawniczym świecie, autor Remigusz Mróz:

Fotografia źródło: Archiwum prywatne
TOM 1
Notka wydawnicza: 
autorRemigiusz Mróztytuł oryginału: Kasacja
liczba stron: 494 (wydanie kieszonkowe),
formatKsiążka papierowa
wydawnictwo: Czwarta Strona
rok wydania2015, 
ISBN: 978-83-7976-894-3.

Cytat:
s. 53-54: „(...)Co bierzesz?- spytała.
Kordian ledwo mógł dosłyszeć, co powiedziała jego towarzyszka.
- Menu - odparł pod nosem. 
Nie zaryzykowałby, biorąc cokolwiek w ciemno. Co mogli serwować w takim miejscu? Na zapleczu najpewniej ubijali kozy, a potem utaczali im krew na jakimś ołtarzu. Być może w grę wchodziły też koty. Najbezpieczniejszym wyjściem była chyba kawa. 
- Bierz na rozgrzewkę hard rock nachos.
- Nie dziękuję - odparł aplikant, przerzucając strony menu.
- Od razu z grubej rury? To weź to, co ja. Hickory-smoked bar-b-que combo.
Zerknął szybko na skład dania, którego nazwa brzmiała jakby składało się zarówno z kóz, kotów, jak 
i chrześcijańskich duchownych(...)”.

Opis fabuły:
Młody aplikant, średniak, jeśli chodzi o osiągnięcia na studiach i totalny żółtodziób w branży adwokackiej, pseudonim Zordon, otrzymuje posadę w renomowanej kancelarii z siedzibą na dwudziestym pierwszym piętrze warszawskiego biurowca Skylight. Kancelaria Żelazny & McVay to prawdziwy taran w świecie prawniczym, zatrudnia najlepszych obrońców, a wśród nich postrach sądowych sal Joanna Chyłka. Odważna, bezkompromisowa Pani mecenas, mistrzyni ciętego języka, słynie z wygrywania najtrudniejszych i najgłośniejszych spraw, bardzo ważnych, bardzo bogatych klientów. Teraz Chyłka staje przed zupełnie nowym zadaniem. Losy jej i młodego aplikanta, zderzają się, kiedy zostają połączeni relacją patron-podopieczny. Przyzwyczajona do działania                 w pojedynkę Pani prawnik, ma służyć Zordonowi wiedzą i doświadczeniem. Co wyniknie z takiego duetu? Tym razem Chyłka  musi bronić, oskarżonego o podwójne zabójstwo syna polskiego miliardera. W co zamieszany jest klient? Jak niebezpieczna będzie ta sprawa dla dwójki głównych bohaterów? 


Fotografia: Archiwum prywatne
TOM 2
Notka wydawnicza: 
autorRemigiusz Mróz
tytuł oryginałuZaginięcie
liczba stron: 509,
formatKsiążka papierowa
wydawnictwo: Czwarta Strona
rok wydania2015, 
ISBN: 978-83-7976-299-6
Cytat:
s. 172: „(...)- Jesteś nędzną wywłoką -odezwała się nagle Joanna.
- Że co proszę?
Oryński odgiął się do tyłu, uznając, że najlepiej będzie, nie wtrącać się do rozmowy. 
- Co powiedziałaś? - zapytała Angelika.
- Że śmierdzisz moczem i starymi ludźmi. 
- Naprawdę? Do takiego poziomu się zniżasz?
- By gadać z koniem, czasem musisz rżeć tak, jak on(...)”.

Opis fabuły:
Podlasie, Mazury... Suwałki? Nie wiadomo. Gdzieś nad wodą. W dziurze tak wielkiej, że nawet psy przestały
w niej szczekać dupami, ginie trzyletnie dziecko. Jego ojcem jest gość na tyle sławny i na tyle forsiasty, że jego facjata błyszczy na niemal każdej okładce magazynu typu Forbes. On i jego śliczna żonka, są głównymi podejrzanymi. Cóż to za piękna, medialna sprawa! Kiedy dziennikarze ocierają ślinę ściekającą im po brodach, Chyłka i Zordon wkraczają do działania. Postanawiają przeprowadzić własne śledztwo. Wzajemne kontakty tej dwójki stopniowo zaczynają nabierać zakazanej pikanterii. Czy w świetle wszystkich niuansów i czyhających zagrożeń, uda im się wybronić dwójkę przerażonych rodziców? Jakie konsekwencje może ponieść prawnik za zbyt duże zaangażowanie w sprawę klienta?


   Moja opinia:
Chyłka- Zaginięcie w Player. Nowy serial już teraz dostępny w Player. Oglądaj nowy odcinek Chyłka- Zaginięcie w Player. Tak ekscytował się, jako pierwszy mój laptop. Chyłeczka jest dobra, Chyłeczka. Tak się nazywa prawniczka. Dużo tego jest, dużo, no ale książeczki naprawdę majstersztyk!, powiedział później mój znajomy. Jeżeli jestem Twoim snem, jeżeli sny spełniają się, to spotkajmy się, to przytulmy się i nie budźmy się, czekam
w TVN. Jestem w TVN, jestem w TVN, jestem w TVN, zawył mi wreszcie Urbański w wiosennym spocie stacji. Czytaj to! Oglądaj to! Krzyczały głosy w mojej głowie. No sprawdź to, do cholery! Pomyślałam, że jeśli tego nie zrobię, to jeszcze trochę i Chyłka wyjdzie z mojej lodówki. Pochodziłam, pooglądałam, podumałam i tym sposobem w moim pokoju znalazł się pokaźny stos książek, pod umowną nazwą „Seria z Joanną Chyłką”.

Autor Remigiusz Mróz przygotował w wyżej wymienionej serii „dla każdego coś miłego”. Są to utwory odpowiednie zarówno dla czytelników lubiących lekkie powieści, takie, które czyta się łatwo i szybko, jak i dla miłośników propozycji grubszych i dłuższych, z którymi trzeba spędzić więcej czasu. Są idealne dla fanów rozwiązywania zagadek oraz dobre nawet dla poszukiwaczy wątków miłosnych. 
Ja po zakończeniu czytania „Kasacji ” i „Zaginięcia” przyznaję, że najbardziej cenię książki o Joannie Chyłce, właśnie za Joannę Chyłkę. Prywatnie lubię towarzystwo osób małomównych, zabierających głos tylko, gdy zajdzie taka potrzeba. Jednocześnie dobrych obserwatorów świata, cynicznych, inteligentnie złośliwych, przy tym dowcipnych, z wprawą i dokładnością posługujących się angielskim żartem. Taka jest właśnie ta oryginalna, zabójczo pewna siebie główna bohaterka, która wszystkimi, swoimi wypowiedziami zaskakuje mnie i rozśmiesza. Pierwszy tom  „Kasacja” określiłabym w głównej mierze jako wprowadzenie w świat Chyłki i przedstawienie, pieczołowicie wymyślonych postaci z wepchniętym wątkiem kryminalnym, który ucieka w tym wszystkim, gdzieś na drugi plan. Neutralne, czyli całkiem w porządku, ale po czasie, chwilami trochę nużące, co może już na starcie zniechęcić niecierpliwych. W „Zaginięciu” natomiast toczy się pełne, interesujące oraz pełne niespodzianek
i niebezpieczeństw śledztwo. Ta część jest bardziej rozbudowana od poprzedniej, miejscami utrzymuje w napięciu. Co przyniosą kolejne części? Bądźcie cierpliwi, ja ciągle czytam. 


~Arianka 

OCENA TOM 1: 7/10 (dobra)
OCENA TOM 2: 8/10 (dobra)
O autorze:   
Znalezione obrazy dla zapytania remigiusz mróz
Autor: Remigiusz Mróz znany także jako Ove Løgmansbø
(
fotografia źródło:https://rozrywka.dziennik.pl/seriale/artykuly/587868,remigiusz-mroz-chylka-zaginiecie-serial-powiesc-pisarz.html  dostęp: 2019-03-31, godzina 09:05)
Doktor nauk prawnych, pisarz. Na dzień 31 marca 2019 autor trzydziestu czterech powieści, w tym m.in. Serii
z Joanną Chyłką, Trylogii Parabellum, Cyklu W Kręgach Władzy, a także powieści „Behawiorysta”, czy „Hashtag”. Jako pierwszy pisarz polski uzyskał podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego za książki „Kasacja  i „Zaginięcie”. W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie, tj.powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy, science fiction. W swoich kryminałach porusza także kwestie społeczne, m.in. problem uchodźców, mniejszości narodowych czy przemocy domowe(źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Remigiusz_Mróz, dostęp: 2019-03-31, godzina 9:35).

2 komentarze:

Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post <3 Chętnie poznam Twoją opinię :) A może pochwalisz się swoją stroną? ~ Arianka